ثبت نام

طرز تهیه اسلایس بادام و شکلات

1

آموزش اسلایس شکلات و بادام

شیرینی های اسلایسی از شیرینی جدید می باشد که چند سالی است باب شده است.این شیرینی ها خوشمزه و بافتی ترد دارند.که دارای 2 یا 3 لایه هستند.برای مشاهده دستور شیرینی اسلایس شکلات و بادام با سایت استاد آشپزی همراه باشید.

مواد لازم:

نام مقدار
کره یخچالی 75 گرم
تخم مرغ 1عدد
پودرقند 75 گرم
شیر 23 گرم
پودر بادام 100 گرم
آرد 200 گرم
نمک و وانیل کمی

مواد میانی:

نام مقدار
شکر 100 گرم
آرد 10 گرم
پودر نشاسته ذرت 10 گرم
پودر ژلاتین 15 گرم
آب سرد 30 گرم
خامه صبحانه 50 گرم
شیر سرد 125 گرم

طرزتهیه:

قالب 20*30 را آلومینیوم بیاندازید.لبه دار باشد.داخل غذاساز پودرقند و نمک و وانیل و آرد و کره تکه تکه شده بریزید و روشن کنید تا حالت شنی شود پودر بادام را اضافه کرده سپس تخم مرغ و شیر را اضافه کنید خمیر که جمع شد، دستگاه را خاموش کنید.خمیر را از دستگاه خارج و  داخل سینی باز کنید و با وردنه صاف کنید. در صورتی که خمیر به وردنه بچسبد وردنه را آردی کنید. در پایان چنگال بزنید و در فر 180 درجه سانتی گراد به مدت 15 تا 20 دقیقه طبقه وسط قرار دهید.پوذرژلاتین را به همراه آب سرد بن ماری کنید.شیر و شکر و پودر نشاسته ذرت و آرد را با هم مخلوط و روی حرارت قرار دهید تا مانند فرنی غلیظ شود از روی حرارت برداشته سپس ژلاتین باز شده را به آن اضافه کنید.سپس وانیل و خامه را به ان اضافه کنید.اسلایس را از فر خارج کردید و کمی خنک شد. مواد کرم، داغ است را بریزید.سپس داخل فریزر به مدت 10 دقیقه قرار دهید که رویه آن ببندد.100 گرم شکلات شیری را به روش بن ماری باز کنید و 1قاشق غذاخوری روغن مایع اضافه کنید و بر روی اسلایس بریزید و صاف کنید. 50 گرم شکلات سفید را به روش بن ماری باز کنید.داخل قیف بریزید و روی اسلایس ها خط بیندازید و با کارد برش بزنید.

نکاتی که در هنگام پخت دستور شیرینی اسلایس بادام  شکلات رعایت کنید:

1-آرد و پودر قند را الک کنید.

2-خمیر را به کمک وردنه یا با دست داخل قالب باز کنید در صورت چسبندگی کمی آرد به وردنه بزنید.

3-در شیرینی اسلایس بادام و شکلات خوشمزه دارای 3 لایه کراست،لایه دسری ولایه شکلات می باشد.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

::.درباره استاد آشپزی

پورتال کوکینگ استاد با مربیانی که دوره های آشپزی و قنادی را با مدرک معتبر سازمان فنی و حرفه ایی را گذرانده اند.شروع به اقدام در سال 1397 با هدف ارائه فیلم های آموزشی به زبان ساده و راحت در زمینه های آشپزی و شیرنی و زیرمجموعه های آن ایجاد شده است.که با بهرهگیری از تجربیات چندین سال خود و مربیان با تجربه در این زمینه مورد استفاده قرار داده شده است.و تضمین 100در100 دستورات را می دهیم که شما عزیزان با خیالی آسوده از آن ها بهره بگیرید.و آشنایی و بالا بردن سطح اطلاعات با دستورات مختلف و مناسب با ذائثقه ی هر ایرانی می باشد.