ثبت نام

طرز تهیه تارت و شیرینی فلورنتینا

1

آموزش دستور پخت شیرینی فلورنتینا

شیرینی فلورنتینا جزو یکی از شیرینی های بین المللی می باشد در صورتی اگر  به دنبال دستور شیرینی خشک مناسب نوروز هستید دستور تهیه شیرینی فلورنتینا سایت استاد آشپزی بهترین گزینه است این شیرینی علاوه بر طعم خوشمزه آن بسیار زیبا و شکیل است.برای مشاهده دستور پخت شیرینی فلورنتینا  با استاد آشپزی همراه باشید.

 

مواد لازم:

نام مقدار
روغن صاف یا کره یا جامد 150 گرم
پودرقند 80 گرم
تخم مرغ 1عدد
آرد 300 گرم
مواد رویه
خامه صبحانه 25 گرم
کره 25 گرم
عسل 50 گرم
مغز به دلخواه 130 گرم
یا
خامه صبحانه 50گرم
شکلات تلخ 50 گرم

طرز تهیه:

کره  به دمای محیط رسیده و پودرقند الک شده را با همزن برقی به مدت 4 دقیقه بزنید تا یکدست شود تخم مرغ و وانیل را اضافه و مخلوط کنید آرد را کم کم اضافه کنید از خمیر بدست آمده کمی بردارید و داخل قالب تارت باز کنید، احتیاجی به چرب شدن ندارد. داخل سینی بچینید و داخل فر از قبل گرم شده با دمای 180 درجه سانتی گراد به مدت 15 دقیقه قرار دهید.

مواد رویه خامه صبحانه و عسل و کره را با هم مخلوط و روی حرارت قرار دهید تا مواد باز شود سپس مخلوط عسل و کره و خامه را از روی حرارت بردارید و مغز را به ان اضافه و مخلوط کنید. داخل تارت شیرینی فلورنتینا را از آن پر کنید و 15 دقیقه مجددا داخل فر قرار دهید. خامه و شکلات را داخل ظرف ریخته و بن ماری  یا روی حرارت باز کنید. مخلوط باز شده خامه و شکلات را داخل قیف بریزید و داخل تارت شیرینی فلورنتینا پخته شده بریزید.

نکات مورد توجه برای دستور پخت تارت و شیرینی فلورنتینا:

1-مواد شیرینی فلورنتینا را نیم ساعت قبل از شروع کار در محیط قرار داده تا به دمای محیط برسد.

2-در این شیرینی کره  استفاده شود شیرینی قطعا خوشمزه تر می شود.

3-آرد و پودر قند را حتما الک کنید.

4-قالب تارت ها احتیاج به چرب شدن ندارد.

5-تارت شیرینی فلورنتینا که طلایی شد می توانید از فر خارج کنید.

6-در صورتی که از مخلوط خامه و شکلات برای داخل تارت شیرینی فلورنتینا استفاده می کنید. دیگر لزومی به مجددا داخل فر برود ندارد.

7-برای خارج کردن تارت شیرینی فلورنتینا از قالب کافی است پشت قالب تارت یک ضربه بزنید، خارج می شود.

8-در صورتی که اگر تارت شیرینی فلورنتینا به راحتی از قالب خارج نشوند هنوز احتیاج به پخت دارند.

9-برای مغزها می توانید از خلال بادام درختی یا زمینی یا مغز پسته  یا گردو  یا بادام بدون پوست بلغور شده استفاده کنید.

10- از کره گیاهی  هم می توانید استفاده کنید.

11-خمیر تارت فلورنتینا را زیاد ورز ندهید که به روغن بیاید چون کیفیت شیرینی فلورنتینا کاهش می یابد خمیر را کم  بردارید و داخل تارت ها باز کنید.

12-فر را حتما یک ربع زودتر روشن کنید.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

::.درباره استاد آشپزی

پورتال کوکینگ استاد با مربیانی که دوره های آشپزی و قنادی را با مدرک معتبر سازمان فنی و حرفه ایی را گذرانده اند.شروع به اقدام در سال 1397 با هدف ارائه فیلم های آموزشی به زبان ساده و راحت در زمینه های آشپزی و شیرنی و زیرمجموعه های آن ایجاد شده است.که با بهرهگیری از تجربیات چندین سال خود و مربیان با تجربه در این زمینه مورد استفاده قرار داده شده است.و تضمین 100در100 دستورات را می دهیم که شما عزیزان با خیالی آسوده از آن ها بهره بگیرید.و آشنایی و بالا بردن سطح اطلاعات با دستورات مختلف و مناسب با ذائثقه ی هر ایرانی می باشد.