ثبت نام

طرز تهیه شکلات ساوارین فانتزی

1

آموزش شکلات ساوارین فانتزی

مواد لازم:

نام مقدار
خلال پسته به مقدار لازم
شکلات سفید به مقدار لازم
بیسکویت پتی پور پودر شده 100 گرم
سس دلسه دلچه 110 گرم
پودر بادام 50 گرم

طرز تهیه:

ابتدا خلال پسته ها را داخل قالب بریزید سپس روی ان را  کمی شکلات باز شده بریزید کمی شکلات که بست( کامل نبندد ) پودر بیسکویت و پودر بادام را مخلوط و سس دلسه دلچه( برای درست کردن سس دلسه دلچه کافیست قوطی شیرعسل صنعتی را به مدت 6 ساعت داخل آب روی حرارت بجوشد تا کاراملی شود )اضافه و مخلوط کنید تا مواد بهم بچسبند.سپس روی شکلات از مواد بریزید و فشرده کنید تا منسجم شود. سپس ده دقیقه داخل یخچال قرار دهید و از قالب جدا کنید.در صورت جدا شده قسمت شکلاتی از بیسکویت قالب را به همون صورت داخل ماکرو فر یا قالب را جایی  گرم قرار دهید تا کمی شکلات باز شود که مواد بیسکویتی به آن بچسبد.مجددا داخل یخچال قرار دهید تا کاملا ببندد.

نکات مورد توجه در تهیه شکلات ساوارین فانتزی:

1-سس دلسه دلچه شیرعسل کاراملی شده می باشد.

2-برای می توانید که ابتدا مواد بیسکویتی را آماده کنید، کنار بگذارید.سپس خلال پسته ها را داخل قالب ساوارین بریزید.شکلات سفید را بن ماری باز کنید.روی خلال پسته ها بریزید.قالب را ضربه بزنید تا حباب ها خارج شوند.کمی که شکلات ها خودش را گرفت.مواد بیسکویتی روی ان بریزید وکمی فشار دهید تا به شکلات بچسبد.

3-در صورتی اگر قسمت شکلاتی از قسمت بیسکویتی جدا شد.کافی است کمی شکلات باز کنید.ما بین  لایه شکلاتی و  لایه بیسکویت بدهید و کمی فشار دهید و اجازه دهید تا خشک شود.

4-می توانید از سایر قالب های شکلاتی دیگر استفاده کنید.

5-در صورت نداشتن قالب سیلیکونی می توانید به صورت ترافل درست کنید از لایه بیسکویتی به اندازه کمی کوچکتر از گردو بردارید و گرد کنید.سپس شکلات را بن ماری باز کنید و خلال های نیم کوب شده را با آن مخلوط کنید و بیسکویت های گرد شده را داخل شکلات بغلتانید و روی کاغذ قرار دهید تا  کاملا شکلات ها خشک شوند.

6-شکلات ها را می توانید در ظرف در بسته در محیط نه خیلی گرم نگهداری کنید.ماندگاری شکلات ها بالا می باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

::.درباره استاد آشپزی

پورتال کوکینگ استاد با مربیانی که دوره های آشپزی و قنادی را با مدرک معتبر سازمان فنی و حرفه ایی را گذرانده اند.شروع به اقدام در سال 1397 با هدف ارائه فیلم های آموزشی به زبان ساده و راحت در زمینه های آشپزی و شیرنی و زیرمجموعه های آن ایجاد شده است.که با بهرهگیری از تجربیات چندین سال خود و مربیان با تجربه در این زمینه مورد استفاده قرار داده شده است.و تضمین 100در100 دستورات را می دهیم که شما عزیزان با خیالی آسوده از آن ها بهره بگیرید.و آشنایی و بالا بردن سطح اطلاعات با دستورات مختلف و مناسب با ذائثقه ی هر ایرانی می باشد.