ثبت نام

طرز تهیه پاستیل خانگی

1

آموزش پاستیل خانگی

پاستیل یکی از خوراکی هایی است که طرفداران زیادی از کوچک و بزرگ دارد.پاستیل به خاطر داشتن ژلاتین برای سلامت استخوان ها بسیار مفید می باشد و چه خوب این خوراکی مفید را در منزل بهترین و تازه ترین مواد تهیه کنیم.دستور پاستیل احتیاجی نه به همزن و نه فر دارد و  در صورتی که قالب هم نداشته باشید می توانید در ظروف دیگر تهیه و به سایزهای مختلف قیچی کنید. برای مشاهده دستور پاستیل با سایت استاد آشپزی همراه باشید.

مواد لازم:

نام مقدار
ژله با هر طعم نصف بسته
پودر ژلاتین 1 قاشق غذاخوری
آب نصف لیوان
گلوکز 1 قاشق غذاخوری

طرز تهیه:

تمامی مواد را با هم مخلوط کنید و روی کتری( به روش بن ماری ) به مدت 18 تا 20 دقیقه قرار دهید تا مواد کاملا حل و شفاف شود کف ایجاد شده را بردارید.سپس داخل قالب های سلیکونی ریخته و چند ساعت داخل یخچال یا نیم ساعت داخل فریزر قرار دهید تا کاملا ببندد.

نکاتی که در حین تهیه دستور پاستیل خانگی رعایت کنید:

1-می توانید به جای آب از آبمیوه متناسب با طعم ژله خود تهیه کنید.

2-می توانید به جای گلوکز 1 قاشق غذاخوری شکر اضافه یا کلا حذف کنید.ولی مقدار طعم شیرین پاستیل کم می شود.

3-گلوکز باعث می شود پاستیل هایی شفاف تری داشته باشید.

4-دزر صورتی اگر در فریزر قرار می دهید فقط حواست تون باشد که فقط در حدی باشد که ژله ببندد در غیر این صورت پاستیل کیفیت خود را از دست می دهد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

::.درباره استاد آشپزی

پورتال کوکینگ استاد با مربیانی که دوره های آشپزی و قنادی را با مدرک معتبر سازمان فنی و حرفه ایی را گذرانده اند.شروع به اقدام در سال 1397 با هدف ارائه فیلم های آموزشی به زبان ساده و راحت در زمینه های آشپزی و شیرنی و زیرمجموعه های آن ایجاد شده است.که با بهرهگیری از تجربیات چندین سال خود و مربیان با تجربه در این زمینه مورد استفاده قرار داده شده است.و تضمین 100در100 دستورات را می دهیم که شما عزیزان با خیالی آسوده از آن ها بهره بگیرید.و آشنایی و بالا بردن سطح اطلاعات با دستورات مختلف و مناسب با ذائثقه ی هر ایرانی می باشد.