ثبت نام

طرز تهیه نان خامه ایی یا اکلر

1

آموزش اکلر یا نون خامه ایی

شیرینی اکلر یکی از شیرینی های بین المللی است که به کشور فرانسه برمی گردد.اکلر ها تفتاوتی که با نان خامه ایی دارد در سایز و شکل ظاهری ان ها می باشد در اکلرها هم می توان با خامه و هم با کرم های دیگر پر کرد.این شیرینی خوشمزه و ترد است.برای مشاهده آموزش دستور اکلر با سایت استاد آشپزی همراه باشید.

مواد لازم:

نام مقدار
آب 200 گرم
آرد 100 گرم
تخم مرغ 3 الی 4 عدد
شربت 1 قاشق چایخوری
روغن مایع 50 گرم
خامه قنادی 300 گرم

طرز تهیه:

آب و روغن و کمی نمک روی حرارت قرار دهید تا بجوش آید سپس آرد را یکباره به آن اضافه و شروع به همزدن کنید و رطوبت گیری کنید.حدود 5 تا 7 دقیقه با حرارت ملایم هم بزنیدتا به دست تمیز نچسبد.سپس کنار گذاشته تا خنک شود.سپس شربت را اضافه کنید و 2 تا تخم مرغ را با همزن دستی بزنید تا از لختگی خارج شود. کم کم به خمیر اضافه و با همزن بزنید ومجددا تخم مرغ بعدی را لخت بدهید و کم کم اضافه و  مخلوط کنید. تا خمیر نرم و روانی بدست آید که بتوان به راحتی ماسوره زد. سینی را کمی چرب کنید و با دستمال بکشید تا اضافات روغن گرفته شود.بر روی کاغذ روغنی یک دایره رسم و کاغذ را برگردانید و روی آن با ماسوره شماره 12 حروف نویس کنار هم ماسوره بزنید تا یک حلقه ایجاد شود.در سینی دیگر ماسوره ساده بزنید.داخل فر از قبل گرم شده طبقه بالا یک ربع اول با حرارت 240 درجه سانتی گراد و 20 دقیقه با حرارت 180 درجه سانتی گراد قرار دهید تا کاملا روی آن طلایی شود. سپس خامه قنادی فرم گرفته را داخل کیسه با ماسوره 22 بریزید.اکلر را از وسط نصف کنید و روی آن ماسوره بزنید و لایه رویه ان را قرار دهید.با ماسوره مخصوص نون خامه ایی داخل اکلر ها را از خامه پر کنید و با شکلات باز شده خط روی ان بیندازید.

نکاتی که باید در زمان پخت دستور شیرینی نان خامه ای یا اکلر رعایت کنید:

1-مواد لازم شیرینی اکلر را نیم ساعت قبل شروع کار در محیط قرار دهید تا به دمای محیط برسد.

2-زمان خمیرگیری روی حرارت فقط رطوبت گیری می شود که 7 تا 10 دقیقه زمان با حرارت ملایم برای آن کافی است.

3-ماندگاری این شیرینی کوتاه می باشد.دو یا سه روز می توانید نگهداری کنید.

4-تخممرغ ها را کمکم اضافه کنید تا خمیر شیرینی اکلر روان و شل نشود.

5-در صورتی که اگر شیرینی داخل آن پوک نشده باشد به زمان رطوبت گیری برمی گردد که زمان کافی برای ان نگذاشته اید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

::.درباره استاد آشپزی

پورتال کوکینگ استاد با مربیانی که دوره های آشپزی و قنادی را با مدرک معتبر سازمان فنی و حرفه ایی را گذرانده اند.شروع به اقدام در سال 1397 با هدف ارائه فیلم های آموزشی به زبان ساده و راحت در زمینه های آشپزی و شیرنی و زیرمجموعه های آن ایجاد شده است.که با بهرهگیری از تجربیات چندین سال خود و مربیان با تجربه در این زمینه مورد استفاده قرار داده شده است.و تضمین 100در100 دستورات را می دهیم که شما عزیزان با خیالی آسوده از آن ها بهره بگیرید.و آشنایی و بالا بردن سطح اطلاعات با دستورات مختلف و مناسب با ذائثقه ی هر ایرانی می باشد.