ثبت نام

طرز تهیه کاپ کیک شکلات سفید و پسته

۱

آموزش کاپ کیک شکلات سفید و پسته

مواد لازم:

نام مقدار
شکلات سفید ۱۰۰ گرم
خامه صبحانه ۱۵۰ گرم
آرد ۱۵۰ گرم
پکینگ پودر ۱ قاشق مربا خوری
تخم مرغ ۲ عدد درشت
نمک ۸/۱ قاشق مربا خوری
کره نرم شده ۹۰ گرم
شکر ۱۵۰ گرم
وانیل ۴/۱ قاشق مرباخوری
مواد لازم رویه:
شکلات سفید ۱۰۰ گرم
خامه صبحانه ۱۲۵ گرم
پودر شکر ۷۵ گرم
پودر پسته ۴۰ گرم

طرز تهیه:

فر را با دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد روشن کنید.شکلات و خامه صبحانه روی حرارت ملایم قرار دهید تا شکلات آّب شود.کنار گذاشته تا سرد شود. پکینگ پودر با آرد و نمک را با هم مخلوط و الک کنید.کره و شکر و وانیل را با همزن برقی ۲ دقیقه بزنید.تخم مرغ ها را یکی یکی اضافه و هر ۳۰ ثانیه بزنید.به تناوب آرد و مخلوط شکلات را اضافه و مخلوط کنید.۳/۲ قالب مافین را از مواد پر کنید.به مدت ۲۰ دقیقه داخل فرطبقه وسط قرار دهید.

مواد رویه:شکلات و خامه روی حرارت ملایم تا آب شود.سپس پودر شکر  و پودر پسته را اضافه و مخلوط کنید.۲۰ دقیقه داخل یخچال قرار دهید تا سفت شود.مواد رویه روی کاپ کیک های سرد شده بریزید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

::.درباره استاد آشپزی

پورتال کوکینگ استاد با مربیانی که دوره های آشپزی و قنادی را با مدرک معتبر سازمان فنی و حرفه ایی را گذرانده اند.شروع به اقدام در سال 1397 با هدف ارائه فیلم های آموزشی به زبان ساده و راحت در زمینه های آشپزی و شیرنی و زیرمجموعه های آن ایجاد شده است.که با بهرهگیری از تجربیات چندین سال خود و مربیان با تجربه در این زمینه مورد استفاده قرار داده شده است.و تضمین 100در100 دستورات را می دهیم که شما عزیزان با خیالی آسوده از آن ها بهره بگیرید.و آشنایی و بالا بردن سطح اطلاعات با دستورات مختلف و مناسب با ذائثقه ی هر ایرانی می باشد.