ثبت نام

طرز تهیه کیک جو پرک و نارگیل

1

آموزش کیک جو پرک و نارگیل

مواد لازم:

نام مقدار
جوپرک یک پیمانه
آرد قنادی یک و یک سوم  پیمانه
شکر قهوه ایی یک دوم پیمانه
تخم مرغ 2عدد
کره 113 گرم
نمک یک پنسه
پودر دارچین 1 قاشق چایخوری
شکر یک دوم پیمانه
آب جوش یک و نیم پیمانه
جوش شیرین 1 قاشق چایخوری
مواد لازم برای تاپینگ
کره 113 گرم
شیر یک سوم پیمانه
پودر نارگیل یک پیمانه
شکر قهوه ایی یک دوم پیمانه

طرز تهیه:

ابتدا قالب 25*35 یا 23*23 یا 20*30 دیواره بلند را کاغذ روغنی بیاندازید به طوری که دیواره های قالب را نیز بپوشاند(10 سانت از هر طرف اضافه کنید). زیر و روی کاغذ را چرب کنید.فر را با دمای 180 درجه سانتی گراد روشن کنید.جوپرک را با آب جوش مخلوط و کنار بگذارید.کره و شکرها را با همزن برقی بزنید تا یکدست و سبک شود.سپس تخم مرغ ها را دانه دانه به فاصله 30 ثانیه اضافه و با همزن بزنید.یک سوم مخلوط آرد و نمک و جوش شیرین و دارچین را با الک اضافه و با لیسک مخلوط کنید.سپس جو را اضافه و با همزن برقی بزنید تا یکدست شود.در پایان مابقی مخلوط آرد را در دو مرحله اضافه و با لیسک مخلوط کنید.در قالب ریخته و در 180 درجه سانتی گراد به مدت 35 الی 40 دقیقه قرار دهید.

کره را کمی ذوب کنید.تمامی مواد را با هم مخلوط و روی حرارت قرار دهید تا شکر حل شود. سپس از روی شعله بردارید.کیک که پخته شد،مواد تاپینگ را که داغ است را روی کیک بریزید و سطح کیک را صاف کنید.مجددا در فر به مدت 5 الی 8 دقیقه قرار دهید.پس از خنک شدن برش بزنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

::.درباره استاد آشپزی

پورتال کوکینگ استاد با مربیانی که دوره های آشپزی و قنادی را با مدرک معتبر سازمان فنی و حرفه ایی را گذرانده اند.شروع به اقدام در سال 1397 با هدف ارائه فیلم های آموزشی به زبان ساده و راحت در زمینه های آشپزی و شیرنی و زیرمجموعه های آن ایجاد شده است.که با بهرهگیری از تجربیات چندین سال خود و مربیان با تجربه در این زمینه مورد استفاده قرار داده شده است.و تضمین 100در100 دستورات را می دهیم که شما عزیزان با خیالی آسوده از آن ها بهره بگیرید.و آشنایی و بالا بردن سطح اطلاعات با دستورات مختلف و مناسب با ذائثقه ی هر ایرانی می باشد.