ثبت نام

طرز تهیه دسر سیب

۱

آموزش دسر سیب

مواد لازم:

نام مقدار
مغزی دسر
سیب ۲عدد
پودر دارچین ۱ قاشق مربا خوری
لیموترش ۱عدد
شکر نصف پیمانه
ژلاتین ۱قاشق مربا خوری
آب ۴/۱ پیمانه
دسر اصلی:
شکلات تلخ ۲۰۰ گرم
زرده تخم مرغ ۳عدد
شکر قهوه ایی ۸۰ گرم
پودر ژلاتین ۱ قاشق مربا خوری
آب ۳/۱ پیمانه
وانیل کمی
خامه قنادی ۳۵۰ گرم
خامه صبحانه ۲۰۰ گرم

طرز تهیه:

سیب نگینی شده،رنده پوست لیمو،آب لیمو،شکر و پودر دارچین را با هم مخلوط روی حرارت قرار دهید تا سیب ها پخته و آب آن کشیده شود ژلاتین و آّب را مخلوط و بن ماری باز کنید. سپس ژلاتین باز شده را اضافه و مخلوط کنید.داخل قالب تسلا بریزید و به مدت ۶ الی ۸ ساعت داخل ریزر قرار دهید تا کاملا ببندد و سفت شود.

شکلات و خامه صبحانه را با هم مخلوط و بن ماری باز کنید.زرده و شکر و وانیل را با همزن برقی به مدت ۵ دقیقه بزنید.ژلاتین با آب مخلوط و بن ماری باز کنید.سپس مواد شکلاتی را به زرده ها اضافه و مخلوط کنید.سپس ژلاتین باز شده را اضافه و مخلوط کنید.در آخر خامه قنادی فرم گرفته را اضافه و مخلوط کنید تا مواد یکدست شوند.سپس مواد را تا نصف قالب سیب پر کنید مغزها را داخل آن قرار داده و روی آن ها را پر کنید. داخل فریزر به مدت ۱۲ ساعت قرار دهید.سپس از قالب خارج کنید.به کمک سیخ کباب حسینی داخل سس فرانسوی فرو کنید.و خارج کنید.اجازه دهید تا اضافات آن بریزید.و بر روی صفحه ایی کمی بکشید تا اضافات گرفته شود .سپس داخل ظرف سرو قرار دهید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

::.درباره استاد آشپزی

پورتال کوکینگ استاد با مربیانی که دوره های آشپزی و قنادی را با مدرک معتبر سازمان فنی و حرفه ایی را گذرانده اند.شروع به اقدام در سال 1397 با هدف ارائه فیلم های آموزشی به زبان ساده و راحت در زمینه های آشپزی و شیرنی و زیرمجموعه های آن ایجاد شده است.که با بهرهگیری از تجربیات چندین سال خود و مربیان با تجربه در این زمینه مورد استفاده قرار داده شده است.و تضمین 100در100 دستورات را می دهیم که شما عزیزان با خیالی آسوده از آن ها بهره بگیرید.و آشنایی و بالا بردن سطح اطلاعات با دستورات مختلف و مناسب با ذائثقه ی هر ایرانی می باشد.