ثبت نام

طرز تهیه کیک لبو و کرم کره ای ایده شب یلدا

کیک لبو و کرم کره ایی

 

آموزش کیک لبو با کرم کرهایی

مواد لازم:

نام مقدار
لبوپخته و رنده شده 150 گرم
تخم  مرغ 4عدد
شکر 167 گرم
وانیل 4/1 قاشق مرباخوری
نمک 4/1 قاشق مرباخوری
آرد 167 گرم
پکینگ پودر 1قاشق مرباخوری
روغن مایع 93 میلی لیتر
مواد رویه:
شکر 95 گرم
پودرنشاسته ذرت 55 گرم
شیر 240 میلی لیتر
کره 186 گرم
پودر شکر 95 گرم
وانیل 4/1 قاشق مرباخوری
آب لبو 2قاشق مرباخوری

طرزتهیه:

ابتدا آرد و پکینگ پودر را مخلوط و الک کنید.3عدد قالب 15 سانت را کاغذ روغنی بیندازید.به سفیده ها نمک اضافه و با همزن برقی بزنید تا سفید شوند.سپس نصف شکر را به آن اضافه و با همزن برقی بزنید تا فرم بگیرد.زرده های تخم مرغ و مابقی شکر و وانیل را با همزن برقی به مدت 1 دقیقه بزنید.دورگیری کنید و مجددا بزنید.سپس روغن را اضافه کنید و در حد مخلوط شدن بزنید.مخلوط زرده ها را به سفید ها اضافه و مخلوط کنید.سپس مخلوط آرد را اضافه و مخلوط کنید.در پایان لبو را اضافه و مخلوط کنید.داخل قالب ها به طور مساوی بریزید و داخل فر از قبل گرم شده با دمای 180 درجه سانتی گراد به مدت 40 الی 50 دقیقه قرار دهید. پس از پخت کیک را دورگیری کنید. پس از خنک شدن از قالب خارج و کاغذ آن را جدا کنید.

شکر،نشاسته ذرت و شیر را مخلوط کنید روی حرارت ملایم قرار دهید تا سنگین شود.سپس کره،پودرشکر و وانیل را با همزن برقی بزنید تا کرم مانند شود.سپس کرم شیری را به مخلوط کره اضافه و با همزن برقی بزنید آب لبو را اضافه و مخلوط کنید.تا مواد یکدست و صاف شود.

یکی از کیک ها را قرار داده و با کمک قیف روی کیک از کرم پایپ کنید و کیک بعدی را قرار دهید و مانند کیک قبل به همین ترتیب عمل کنید و به دلخواه تزیین کنید.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

::.درباره استاد آشپزی

پورتال کوکینگ استاد با مربیانی که دوره های آشپزی و قنادی را با مدرک معتبر سازمان فنی و حرفه ایی را گذرانده اند.شروع به اقدام در سال 1397 با هدف ارائه فیلم های آموزشی به زبان ساده و راحت در زمینه های آشپزی و شیرنی و زیرمجموعه های آن ایجاد شده است.که با بهرهگیری از تجربیات چندین سال خود و مربیان با تجربه در این زمینه مورد استفاده قرار داده شده است.و تضمین 100در100 دستورات را می دهیم که شما عزیزان با خیالی آسوده از آن ها بهره بگیرید.و آشنایی و بالا بردن سطح اطلاعات با دستورات مختلف و مناسب با ذائثقه ی هر ایرانی می باشد.