ثبت نام

طرز تهیه کیک پرتقالی با موس پنیرپرتقالی

۱

آموزش کیک پرتقالی با موس پنیر پرتقالی

مواد لازم ژله پرتقالی:

فیله پرتقال ۱عدد-آب پرتقال ۵۰ گرم-شکر ۵ گرم-ژلاتین ۲ گرم-آب ۱۰ گرم

مواد لازم کیک پرتقال:

اسلایس پرتقال ۱عدد-شیر۱ ۶۵ گرم-کره ۶۵ گرم-آرد ۱۰۰ گرم-تخم مرغ کامل ۱عدد-زرده ۴ عدد-وانیل کمی-شیر۲ ۲۵ گرم-سفیده تخم مرغ ۴عدد-شکر ۱۰۵ گرم

پاتیسیر پرتقالی:

زرده تخم مرغ ۲عدد-شکر ۳۰ گرم-شیر ۹۰ گرم-آّب پرتقال ۱۱۰ گرم-پوست پرتقال ۱عدد-نشاسته ذرت ۱۰ گرم-کره ۱۵ گرم

موس پنیر پرتقالی:

پنیرخامه ایی ۱۴۰ گرم-شکر ۲۰ گرم-آب پرتقال ۵۰ گرم-آب لیمو۱۰ گرم-پودر ژلاتین ۵ گرم-آب ۲۵ گرم-خامه قنادی فرم گرفته ۱۷۰ گرم

طرز تهیه:

یک عدد پرتقال را اسلایس نازک کنید.داخل ظرفی ۱۶۰ گرم آب و ۱۱۰ گرم شکر را مخلوط و اجازه دهید بجوش آید.سپس اسلایس ها را داخل آب قرار دهید و ۵ دقیقه روی حرارت بماند.سپس از روی حرارت بردارید و کمی رنگ اضافه کنید. به مدت ۳ ساعت بماند. و روی دستمال قرار دهید تا آب آن گرفته شود. رینگ یا ظرف گودی  ۱۳ سانت را سلفون بکشید. فیله ها  پرتقال داخل آن بریزید.آب پرتقال و شکر را با هم مخلوط کنید.ژلاتین باز شده را اضافه و مخلوط و روی فیله های پرتقال بریزید به مدت ۳ ساعت داخل یخچال قرار دهید تا ببندد. آرد را الک کنید.اسلایس های نصف شده را داخل قالب ۲۵*۳۵ سانت کاغذ روغنی دار طبق فیلم بچینید کره و شیر را داخل ظرفی بریزید و روی حرارت قرار دهید تا کره باز شود. سپس آرد را به یکباره اضافه کنید و مرتب هم بزنید.به اندازه ۱۰ دقیقه برروی حرارت کافیست.داخل فیلم کمی بیشتر روی حرارت بوده و خشک شده است.مانند نون خامه ای یا اکلر.داخل ظرفی دیگر بریزید تا خنک شود.سپس دونه دونه زرده ها و تخم مرغ را اضافه و

خوب مخلوط کنید. تا کاملا به خورد آن برود و یکدست شود.روی آن سلفون بکشید و کنار بگذارید.سفیده ها را با همزن برقی بزنید.سپس شکر را اضافه کنید تا مانند مرنگ شود.سپس مابقی شیر و وانیل را به زرده ها اضافه و خوب مخلوط کنید.سفیده ها را در ۳ مرحله به زرده ها اضافه و مخلوط کنید.کمی از مواد را داخل قیف بریزید.کناره های اسلایس را پر و صاف کنید.سپس مابقی مواد را داخل قالب بریزید و داخل یک ظرف آبجوش قرار داده.قالب را به مدت ۴۵ دقیقه طبقه وسط فر با دمای ۱۶۵ درجه سانتی گراد از قبل گرم شده قرار دهید. پس از پخت روی اسلایس پرتقال عسل رومال کنید.کیک را طبق فیلم برش بزنید.کف رینگ یا قالب کمربندی ۱۶ سانتی متری را سلفون بکشید.کیک های نواری دور قالب قرار دهید و کیک های ساده کف قالب قرار دهید.

کرم نارنجی پاتیسیر

زرده ها،شکر،شیر،آب پرتقال، نشاسته ذرت وپوست پرتقال اضافه و مخلوط کنید. و روی حرارت قرار دهید.تا غلیظ شود.حباب که زد از روی حرارت برداشته و کره را اضافه و مخلوط کنید. داخل ظرفی دیگر بریزید و سلفون بکشید.تا خنک شود.

کرم موس پنیر پرتقال

پنیر خامه ایی را هم بزنید سپس شکر را اضافه و مخلوط کنید تا یکدست شود.سپس آب پرتقال و آب لیمو را اضافه و مخلوط کنید.سپس کرم پاتیسیر را با صافی به مواد  اضافه و مخلوط کنید. خامه فرم گرفته را اضافه کنید.خوب مخلوط کنید تا مواد یکدست شود.ژلاتین باز شده را اضافه و مخلوط کنید. مواد را بر روی کیک بریزید.وسط آن ژله پرتقالی قرار دهید.روی آن را صاف کنید.به مدت ۳ الی ۴ ساعت داخل فریزر قرار دهید.پس از بسته شدن از رینگ خارج کنید.کیک دیواره را اگر بلند با چاقو یکدست کنید. روی آن گلیز بریزید.روی آن ماسوره بزنید.به دلخواه تزیین کنید.

گلیز آینه ایی

آب و شکر را روی حرارت قرار دهید تا به دمای ۱۰۳ درجه سانتی گراد برسد.سپس به شیرعسلی اضافه و مخلوط کنید.شکلات خرد شده را اضافه تا باز شود.سپس ژلاتین باز شده را اضافه و مخلوط کنید.سپس رنگ زرد را اضافه و با گوشکوب برقی بزنید تا مواد یکدست شود. سپس سس را به مدت ۱۲ ساعت داخل یخچال قرار دهید.سپس بن اری باز کنید و بر روی دسر بریزید.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

::.درباره استاد آشپزی

پورتال کوکینگ استاد با مربیانی که دوره های آشپزی و قنادی را با مدرک معتبر سازمان فنی و حرفه ایی را گذرانده اند.شروع به اقدام در سال 1397 با هدف ارائه فیلم های آموزشی به زبان ساده و راحت در زمینه های آشپزی و شیرنی و زیرمجموعه های آن ایجاد شده است.که با بهرهگیری از تجربیات چندین سال خود و مربیان با تجربه در این زمینه مورد استفاده قرار داده شده است.و تضمین 100در100 دستورات را می دهیم که شما عزیزان با خیالی آسوده از آن ها بهره بگیرید.و آشنایی و بالا بردن سطح اطلاعات با دستورات مختلف و مناسب با ذائثقه ی هر ایرانی می باشد.