ثبت نام

طرز تهیه چیز کیک زعفرانی کادایف

1

آموزش چیز کیک زعفرانی کادایف

چیز کیک زعفرانی کادایف دسری ترکیه می باشد که کادایف شربت می خورد و مواد میانی مواد چیز کیک می باشد چیز کیک کادایف بسیار خوشمزه می باشد.دستور چیز کیک زعفرانی بدون فر می باشد که به راحتی می توانید در منزل تهیه کنید. در صورتی که قالب کمربندی ندارید می توانید داخل ظروف پیرکس مستطیلی شکل چیز کیک زعفرانی کادایف خوشمزه را درست کنیدبرای مشاهده دستور چیز کیک کادایف ساده با سایت استاد آشپزی همراه باشید.

مواد لازم:

نام مقدار
کادایف خشک (کنافه) 4 پیمانه
کره باز شده 100 گرم
زعفران دم کرده به مقدار لازم
هل یا عرق هل 1 قاشق چایخوری
پنیرخامه ایی 300 گرم
خامه صبحانه 200 گرم
ژلاتین 2 قاشق غذا خوری
شکر 1 پیمانه سرخالی
مواد شربت:
شکر نصف لیوان
آب نصف لیوان

طرز تهیه:

مواد شربت را با هم مخلوط روی حرارت قرار دهید تا شکر باز شود قاشق نزنید و فقط با دسته ظرف تکان دهید پس از باز شدن شکر، پودر هل را اضافه کنید نصف کنافه ها را روی حرارت تفت دهید تا تغییر رنگ بدهد و طلایی تیره شود. سپس نصف کره را اضافه تا با گرمای آن باز شود و داخل قالب کمربندی 22 سانت بریزید و فشرده کنید. سپس داخل فر 180 درجه سانتی گراد به مدت 8 دقیقه قرار دهید. پنیرخامه ایی و شکر را با همزن برقی بزنید. سپس خامه را اضافه و مخلوط کنید تا شکر حل شود. زعفران دم کرده را اضافه و مخلوط کنید. ژلاتین باز شده را اضافه و میکس کنید. سپس نصف شربت سرد شده را روی کنافه از فر خارج شده بریزید. سپس مواد پنیری را روی کنافه خنک شده بریزید و صاف کنید. مابقی کنافه ها را تفت داده تا تغییر رنگ دهد با مابقی کره مخلوط کنید پس از خنک شدن روی مواد پنیری بریزید و مابقی شربت را بریزید و در یخچال قرار دهید تا شهد به خورد کناف ها برود.

نکاتی که باید در هنگام تهیه چیز کیک زعفرانی کادایف رعایت شود:

1-مواد چیز کیک زعفرانی کادایف را نیم ساعت زودتر از شروع به کار در محیط قرار دهید تا به دمای محیط برسد.

2-رشته های کادایف را زیاد تفت نخورد که خشک شود.در حدی که طلایی شد کافی است.

3- برای پودر ژلاتین نصف پیمانه آب کافی است.

4-برای کنافه یا کادایف ها در مرحله اول همه با هم را تفت دهید و کره را به آن اضافه کنید و نصف کناف ها را داخل قالب بریزید و فشرده کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

::.درباره استاد آشپزی

پورتال کوکینگ استاد با مربیانی که دوره های آشپزی و قنادی را با مدرک معتبر سازمان فنی و حرفه ایی را گذرانده اند.شروع به اقدام در سال 1397 با هدف ارائه فیلم های آموزشی به زبان ساده و راحت در زمینه های آشپزی و شیرنی و زیرمجموعه های آن ایجاد شده است.که با بهرهگیری از تجربیات چندین سال خود و مربیان با تجربه در این زمینه مورد استفاده قرار داده شده است.و تضمین 100در100 دستورات را می دهیم که شما عزیزان با خیالی آسوده از آن ها بهره بگیرید.و آشنایی و بالا بردن سطح اطلاعات با دستورات مختلف و مناسب با ذائثقه ی هر ایرانی می باشد.