ثبت نام

طرز تهیه کیک نارگیل کنجد

کیک-نارگیل-کنجد

آموزش دستور پخت کیک نارگیل و کنجد

دستور کیک نارگیلی کنجدی بسیار لطیف و خوشمزه است که مورد پسند اکثر افراد می باشد دستور کیک ناگرسل کنجد به دو روش می توانید تهیه کنید و بسته به سلیقه خود شما که در صورتی بافت پنبه ایی و اسفنجی نرم بخواهید به حدی که هنگام برش پاش می شود یا بافتی نرم و لطیف ولی هنگام برش پاش نمی شود ولی بافت نسبت به قبلی کمی فشرده تر می باشد.

مواد لازم کیک کیک نارگیل کنجد :

نام مقدار
تخم مرغ 6عدد
وانیل مقداری
شکر 2لیوان سرخالی
آرد 2لیوان خیلی سرپر
بکینگ پودر 1قاشق مرباخوری
نارگیل 2مشت
کنجد یک مشت
روغن مایع 4/3 پیمانه
ماست ساده 4/3 پیمانه

طرز تهیه:

روش اول تهیه کیک نارگیل کنجد:

ابتدا کف قالب میان تهی سایز30 یا دو قالب میان تهی 25سانت را خوب کناره و کف را چرب کرده ( با روغن جدا کننده یا مخلوط آرد، کره و روغن مایه به یک نسبت ) و کنجد بپاشید. بکینگ پودر را به آرد اضافه کنید. تخم مرغ ها و شکر و وانیل را با همزن برقی بزنید تا حالت کشدار و سفید شود به این حد غلظت رسید ماست و روغن و نارگیل و کنجد را اضافه کنید فقط یک دور با همزن بزنید کافی است. سپس با الک مخلوط آرد و بکینگ پودر را اضافه کنید. خوب مخلوط کنید( این قسمت فیلم به علت پاک شدن از فیلم دیگر نحوه آرد ریختن را نشان داده شده است ) بعد مایع کیک را داخل قالب ها ریخته و در فراز قبل گرم شده با دمای  180 درجه سانتی گراد به مدت 45 دقیقه تا یک ساعت طبقه وسط قرار دهید. پس از پخت کیک را از فر خارج کنید و دورگیری کنید. پس از خنک شدن داخل ظرف برگردانید.این روش بافتی کمی فشرده نسبت به روش دوم دارد که بافتی نرم و لطیف دارد که هنگام برش پاش نمی شود.

روش دوم تهیه کیک نارگیل کنجد:

سفیده ها و زرده های تخم مرغ را جدا کنید به سفیده ها یک پنسه نمک اضافه و با همزن برقی بطنید تا کف کند و سفید شود سپس نصف شکر را به صورت بارانی کم کم اضافه کنید و تا 5 دقیقه با همزن برقی بزنید تا سفید ها سفت و مانند خامه فرم بگیرد. زرده ها با مابقی شکر و وانیل را با همزن برقی بزنید تا کرم رنگ شود. با لیسک دور گیری کنید به مدت دو دقیقه کافی است سپس ماست و روغن را اضافه کنیدکمتر از یک دقیقه با همزن بزنید و همزن را کنار بگذارید. سپس نارگیل و کنجد را اضافه و با لیسک مخلوط کنید و مخلوط زرده ها را به سفیده ها اضافه و مخلوط کنید می توانید از این مرحله با همزن بالنی یا مفتولی دستی به ارامی مخلوط کنید تا پف سفیده ها نخوابد.مخلوط آرد و بکینگ پودر را در 3 مرحله به کمک الک به مواد اضافه کنید یا یکجا الک شده آرد را اضافه و مخلوط کنید تا مواد یکدست شود داخل قالب بریزید و به مدت 45 دقیقه الی یک ساعت داخل فر 180 درجه سانتی گراد از قبل گرم شده قرار دهید تا پخته شود. پس از خارج کردن کیک نارگیل کنجد از فر دور گیری کنید کنار بگذارید خنک شود سپس برگردانید.

نکاتی که در هنگام تهیه کیک نارگیل کنجد باید رعایت کنید:

1-مواد کیک نارگیل کنجد را نیم ساعت قبل از آغاز به کار در محیط قرار دهید تا به دمای محیط برسد پس از اماده کردن مواد، فر را با دمای 180 درجه سانتی گراد روشن کنید.

2-در صورتی که آرد را در یخچال یا محیط زندگیتون مرطوب است آرد را حتما 3 بار الک شود.

3-سفیده های تخم مرغ هر چه بیشتر بزنید برای کیک مناسب است ولی زرده ها بیشتر زده شود باعث پاش شدن کیک می شود.

4-هنگام اضافه کردن ماست و روغن مایع به مواد کیک فقط در حد یک دور و مخلوط شدن با همزن برقی بزنید.

5-در صورتی که دمای فر تان زیاد است پس از گذشت 45 دقیقه کیک را چک کنید در صورت چنگال یا سیخ کباب زدن به داخل کیک چیزی نچسبید کیک نارگیل کنجد پخته است و از فرخارج کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

::.درباره استاد آشپزی

پورتال کوکینگ استاد با مربیانی که دوره های آشپزی و قنادی را با مدرک معتبر سازمان فنی و حرفه ایی را گذرانده اند.شروع به اقدام در سال 1397 با هدف ارائه فیلم های آموزشی به زبان ساده و راحت در زمینه های آشپزی و شیرنی و زیرمجموعه های آن ایجاد شده است.که با بهرهگیری از تجربیات چندین سال خود و مربیان با تجربه در این زمینه مورد استفاده قرار داده شده است.و تضمین 100در100 دستورات را می دهیم که شما عزیزان با خیالی آسوده از آن ها بهره بگیرید.و آشنایی و بالا بردن سطح اطلاعات با دستورات مختلف و مناسب با ذائثقه ی هر ایرانی می باشد.