ثبت نام

طرز تهیه کیک جنگل سیاه

1

آموزش کیک جنگل سیاه یا بلک فارست

مواد لازم:

نام مقدار
کرم شکلات تلخ
شکلات تلخ 190 گرم
خامه صبحانه 100 گرم
گلوکز 15 گرم
کره 5 گرم
خامه فرم گرفته 310 گرم
کیک شکلاتی  مواد
تخم مرغ 4عدد
شکر 100 گرم
عسل 20 گرم
نمک 1پنسه
وانیل کمی
آرد 100 گرم
پکینگ پودر نصف قاشق چایخوری
پودرکاکائو 20 گرم
شیر 46 گرم
کره 40 گرم
کمپوت گیلاس:
کمپوت 1عدد
شکر 30 گرم
آب لیمو 12 گرم
آب گیلاس 1قوطی
نشاسته ذرت 10 گرم

طرز تهیه:

ابتدا کرم شکلات رو درست کنید.خامه صبحانه را روی حرارت یا داخل ماکروفر قرار دهید تا ریز جوش بزند.سپس به شکلات ها اضافه و مخلوط کنید تا شکلات ها باز شوند. در صورتی که شکلات ها کاملا باز نشد به روش بن ماری یا داخل ماکروفر قرار دهید تا کاملا باز شوند.سپس کره را اضافه و مخلوط کنید.سپس گلوکز را کمی گرم کنید(داخل ماکرو یا بن ماری) تا روان شود و به مواد اضافه و مخلوط کنید.مواد را به خامه فرم گرفته اضافه کنید.با همزن برقی بزنید تا یکدست شود.سلفون بکشید . به مدت 8 الی 10 ساعت داخل یخچال استراحت دهید.ابتدا آرد،نمک،پودرکاکائو و پکینگ پودر با هم مخلوط و الک کنید. تخم مرغ ها،شکر،وانیل و عسل را با هم مخلوط کنید.داخل کاسه آب داغ قرار دهید و مخلوط کنید تا عسل و شکر باز شوند.سپس از آن خارج و ظرف کره و شیر را اخل آن قرار دهید. مخلوط تخم مرغ ها را با همزن برقی بزنید تا حجم آن 3 برابر و کشدار شود.سپس شیر را اضافه و مخلوط کنید.سپس مخلوط آرد را در 2 مرحله داخل آن الک و مخلوط کنید.کمی از مواد را داخل کره باز شده بریزید و مخلوط کنید و به کل مواد اضافه کنید.مواد را داخل قالب 25*35 سانتی مری کاغذ روغنی دار بریزید.داخل فر از قبل گرم شده با دمای 180 درجه سانتی گراد به مدت 20 دقیقه قرار دهید.می توانید داخل دو قالب گرد 18 سانت هم بریزید.

گیلاس های بی هسته و آب کمپوت وآبلیمو وشکر و پودر نشاسته را با هم مخلوط و روی حرارت قرار دهید تا مواد غلیظ شوند.مرتب هم بزنید.سپس گیلاس ها را از شربت آن جدا کنید.کرم را از یخچال خارج و با همزن برقی بزنید تا فرم بگیرد. داخل قالب سیلیکونی پلاستیک فریزر قرار دهید.شما می توانید کیک را از وسط برش بدهید و مانند فیلم اسلایس شکلاتی به این روش خامه بدید و دیزاین کنید.یا به شکلی که در فیلم هست.و به اندازه قالب کیک برش بزنید. و به آرامی داخل قالب قرار دهید.با شربت کیک را خیس کنید.کمی از کرم داخل ان بدهید و گیلاس ها را روی آن بریزید.و کیک به اندازه آن برش بزنید و شربت دهید و روی گیلاس ها قرار دهید.کیک را مجددا شربت دهید.کرم روی آن بدهید.مجددا کیک همون سایز را شربت و روی کرم قرار دهید.کیک را به مدت 1 ساعت داخل فریزر قرار دهید تا کاملا خودش را بگیرد.و دو سمت آن را برش بدهید و روی آن را به کمک ماسوره و خامه و توت فرنگی و تویل دیزاین کنید.

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

::.درباره استاد آشپزی

پورتال کوکینگ استاد با مربیانی که دوره های آشپزی و قنادی را با مدرک معتبر سازمان فنی و حرفه ایی را گذرانده اند.شروع به اقدام در سال 1397 با هدف ارائه فیلم های آموزشی به زبان ساده و راحت در زمینه های آشپزی و شیرنی و زیرمجموعه های آن ایجاد شده است.که با بهرهگیری از تجربیات چندین سال خود و مربیان با تجربه در این زمینه مورد استفاده قرار داده شده است.و تضمین 100در100 دستورات را می دهیم که شما عزیزان با خیالی آسوده از آن ها بهره بگیرید.و آشنایی و بالا بردن سطح اطلاعات با دستورات مختلف و مناسب با ذائثقه ی هر ایرانی می باشد.