ثبت نام

طرز تهیه نوشیدنی سالسای توت فرنگی

1

اموزش سالسای توت فرنگی

این یک نوع پایه ی دسری نوشیدنی است . که داخل این نوشیدنی یعنی کرم شکلات از آن استفاده کردیم.

مواد لازم:

نام مقدار
توت فرنگی پوره شده 300 گرم
پودر ژلاتین 2قاشق مرباخوری
آب 2قاشق سوپخوری
شکر 60 گرم

طرزتهیه:

توت فرنگی هارابه همراه شکر داخل مایکروفریاروی حرارت قرار دهید که شکر آن حل وکمی غلظت بگیرد. ژلاتین بن ماری شده  به آن بیفزایید (در صورت دلخواه کمی رنگ قرمز اضافه کنید) باگوشت کوب بزنید اگرگوشت کوب برقی نبود ازصافی ردکنید. و درون قالب های نیم کره سایزکوچک بریزید ودرفریزر به مدت ۱۲ ساعت  قرار دهید.

نوشیدنی کرم شکلات

مواد لازم:

نام مقدار
شکلات سفید کارات 150گرم
زرده تخم مرغ 4عدد
شکر 40 گرم
شیر 240 گرم
خامه صبحانه 240گرم

طرز تهیه:

ابتداشیروخامه راباهم مخلوط کرده وروی حرارت مستقیم قراردهید تاگرم شود .زرده ووانیل و شکرراباهم زن برقی خوب بزنید.بین کار با لیسک یک دور هم بزنید سپس مخلوط شیروخامه ی گرم شده را به زرده ها اضافه کنید وهم زمان با هم زن هم بزنید سپس مایع را مجدد روی حرارت قرارداده و مرتب هم بزنید تامایع مقداری سنگین شود. سپس شکلات های کوچک خردشده را اضافه کرده وازروی حرارت بردارید تا با داغی مواد،شکلات ها آب شود و بعد مایع را باگوشت کوب برقی بزنید تا یکدست شود.این نوشیدنی است. داخل جام مقداری از نوشیدنی بریزید و ازسالسای توت فرنگی کناره های جام بچینید و دوباره از کرم شکلات نوشیدنی بریزید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

::.درباره استاد آشپزی

پورتال کوکینگ استاد با مربیانی که دوره های آشپزی و قنادی را با مدرک معتبر سازمان فنی و حرفه ایی را گذرانده اند.شروع به اقدام در سال 1397 با هدف ارائه فیلم های آموزشی به زبان ساده و راحت در زمینه های آشپزی و شیرنی و زیرمجموعه های آن ایجاد شده است.که با بهرهگیری از تجربیات چندین سال خود و مربیان با تجربه در این زمینه مورد استفاده قرار داده شده است.و تضمین 100در100 دستورات را می دهیم که شما عزیزان با خیالی آسوده از آن ها بهره بگیرید.و آشنایی و بالا بردن سطح اطلاعات با دستورات مختلف و مناسب با ذائثقه ی هر ایرانی می باشد.