ثبت نام

طرز تهیه شیرینی کشمشی ساده و نرم

1

آموزش بهترین دستور شیرینی کشمشی نرم 

شیرینی کشمشی یکی از شیرینی سنتی کشور مان است که طرفداران زیادی دارد دستور شیرینی کشمشی ساده را می توانید به عنوان عصرانه در کنار چای یا میان وعده استفاده کنید دستور شیرینی کشمشی مختلفی موجود هست. دستور شیرینی کشمشی با روغن مایع نمی توانید تهیه کنید چون دستور اشتباهی است دستور شیرینی کشمشی ساده و به راحتی تهیه می شود و مواد آن در دسترس و شیرینی کم هزینه ای  است. برای مشاهده دستور پخت شیرینی کشمشی خوشمزه و نرم با سایت استاد آشپزی همراه باشید.

مواد لازم:

نام مقدار
روغن صاف یا کره یا مخلوط هر دو 75 گرم
پودرشکر 120 گرم
وانیل 4/1 قاشق چایخوری
تخم مرغ 1عدد
آرد 87 گرم
کشمش 50 گرم

طرز تهیه:

روغن و پودر شکر را با همزن برقی به مدت یک دقیقه بزنید سپس تخم مرغ را اضافه و با همزن برقی بزنید سپس آرد را اضافه و با لیسک مخلوط کنید در پایان کشمش را اضافه و مخلوط کنید. مواد را داخل قیف بدون ماسوره بریزید. داخل سینی کاغذ روغنی دار با فاصله پایپ کنید. داخل فر از قبل گرم شده با دمای 200 درجه سانتی گراد به مدت 5 دقیقه در طبقه وسط قرار دهید تا زیر شیرینی کمی تغییر رنگ دهد.

نکاتی که در هنگام تهیه شیرینی کشمشی نرم و ساده باید رعایت شود:

1-مواد شیرینی کشمشی ساده را نیم ساعت قبل از شروع به کار در محیط قرار دهید تا به دمای محیط برسد.

2-پودر شکر و آرد را حتما الک کنید.

3-روغن جامد در بازار به صورت نیمه جامد است درصورتی که از روغن جامد استفاده می کنید. روغن را حرارت ملایم باز کنید و پس از خنک شدن داخل یخچال قرار دهید تا کاملا ببندد.

4-یک ربع قبل از قرار دادن شیرینی کشمشی خانگی داخل فر، فر را با دمای 200 درجه روشن کنید.

5- شیرینی کشمشی را در ظرف دربسته می توانید به مدت 2 هفته در محیط خنک نگهداری کنید.

6-در صورتی که قیف در دسترس ندارید می توانید با قاشق مقداری از  مواد برداشته روی  کاغذ روغنی  بریزید با فاصله بریزید. مقدار ها را  به اندازه مساوی بریزید تا شیرینی کشمشی های یکدستی داشته باشید.

7-زیر شیرین کشمشی نرم و ساده کمی طلایی شد کافی است بیشتر داخل فر بماند شیرینی کشمشی خشک می شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

::.درباره استاد آشپزی

پورتال کوکینگ استاد با مربیانی که دوره های آشپزی و قنادی را با مدرک معتبر سازمان فنی و حرفه ایی را گذرانده اند.شروع به اقدام در سال 1397 با هدف ارائه فیلم های آموزشی به زبان ساده و راحت در زمینه های آشپزی و شیرنی و زیرمجموعه های آن ایجاد شده است.که با بهرهگیری از تجربیات چندین سال خود و مربیان با تجربه در این زمینه مورد استفاده قرار داده شده است.و تضمین 100در100 دستورات را می دهیم که شما عزیزان با خیالی آسوده از آن ها بهره بگیرید.و آشنایی و بالا بردن سطح اطلاعات با دستورات مختلف و مناسب با ذائثقه ی هر ایرانی می باشد.