ثبت نام

طرز تهیه وپخت دستور شیرینی بهشتی با کره

شیرینی بهشتی-قالبی

آموزش  دستور پخت شیرینی بهشتی قالبی

شیرینی بهشتی یکی از شیرینی های رایج و به صرفه  نوروز است دستور شیرینی بهشتی بدون همزن برقی است در آموزش شیرینی بهشتی با کره یا روغن جامد هم می توان تهیه کرد.شیرینی بهشتی با روغن مایع نمی توان تهیه کرد.سطح آموزش شیرینی خشک بهشتی قالبی مبتدی است.

مواد لازم شیرینی بهشتی قالبی:

نام مقدار
روغن صاف یا کره یا روغن جامد 100 گرم
پودرشکر 125 گرم
پودرهل 1قاشق مرباخوری
آرد 250 گرم
پودرکاکائو 2الی 3 قاشق غذاخوری

طرزتهیه شیرینی بهشتی با روغن:

ابتدا روغن و شکر را با غذاساز یا همزن برقی به مدت 2 دقیقه بزنید تا یکدست شود سپس پودرهل و آرد را اضافه و مخلوط کنید سپس با دست ورز دهید تا خمیر جمع و یکدست شود خمیر به دو قسمت کنید.قسمت اول خمیر جمع شد داخل نایلون قرار دهید.مابقی خمیر را با پودرکاکائو مخلوط کنید تا یکدست شود.خمیر را زیاد ورز ندهید تا به روغن بیفتد.خمیر داخل نایلون قرار دهید به مدت 1 ساعت در محیط استراحت دهید.

خمیر ها را جداگانه  بین 2 پلاستیک یا کاغذ روغنی به کمک وردنه به ضخامت نیم سانت باز کنید با کاتر دلخواه کاتر بزنید و داخل سینی بچینید.داخل فر از قبل گرم شده با دمای 170 درجه سانتی گراد به مدت 15 الی 20 دقیقه طبقه اول از بالا قرار دهید.زیر شیرینی ها کمی طلایی شد.خارج کنید. پس از خنک شدن شیرینی ها، با شکلات آب شده تزیین کنید.

نکات شیرینی بهشتی قالبی:

1-خمیر شیرینی بهشتی قالبی را زیاد ورز ندهید چون باعث به روغن آمدن آن می شود.کیفیت شیرینی پایین می آید.

2-ماندگاری این شیرینی بهشتی قالبی به خاطر استفاده از روغن صاف بالا می رود.

3-می توانید به جای روغن صاف به همان اندازه از کره حیوانی یا گیاهی یا روغن جامد استفاده کنید.

4-در صورتی که اگر روغن نیمه جامد بود ان را با حرارت ملایم باز کنید سپس در یخچال قرار دهید تا کاملا ببندد سپس می توانید به عنوان روغن صاف از ان استفاده کنید.

5-در شیرینی بهشتی یا هر نوع شیرینی خشک از پودر کاکائو به نسبت زیاد از آن استفاده کنید موجب سفت شدن شیرینی خواهد شد.

6- سینی شیرینی بهشتی را در طبقه اول از بالا در فر قرار دهید.

7-شیرینی بهشتی را داخل ظرف در بسته نگهداری کنید.به مدت 6 ماه می توانید در فریزر نگهداری کنید.

8-برای انتخاب قالب شیرینی سلیقه ایی می باشد.می توانید از هر نوع قالب یا کاتر شیرینی استفاده کنید.

9- شیرینی بهشتی را می توانید به ان رنگ زرد خوراکی بزنید و سه رنگ تهیه کنید.

شیرینی بهشتی یکی از انواع شیرینی سنتی ایرانی می باشد که می توانید هم شیرینی بهشتی قالبی تهیه و هم شیرینی بهشتی قیفی  بزنید دستور شیرینی بهشتی بالا فقط مخصوص قالبی می باشد.شیرینی بهشتی یکی از گزینه های شیرینی عید نوروز می باشد که هم آسان تهیه می شود و هم مقرون به صرفه از نظر هزینه می باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

::.درباره استاد آشپزی

پورتال کوکینگ استاد با مربیانی که دوره های آشپزی و قنادی را با مدرک معتبر سازمان فنی و حرفه ایی را گذرانده اند.شروع به اقدام در سال 1397 با هدف ارائه فیلم های آموزشی به زبان ساده و راحت در زمینه های آشپزی و شیرنی و زیرمجموعه های آن ایجاد شده است.که با بهرهگیری از تجربیات چندین سال خود و مربیان با تجربه در این زمینه مورد استفاده قرار داده شده است.و تضمین 100در100 دستورات را می دهیم که شما عزیزان با خیالی آسوده از آن ها بهره بگیرید.و آشنایی و بالا بردن سطح اطلاعات با دستورات مختلف و مناسب با ذائثقه ی هر ایرانی می باشد.