ثبت نام

طرز تهیه سوفله توت فرنگی

1

اموزش سوفله توت فرنگی

موادلازم:

نام مقدار
زرده تخم مرغ 2عدد
پودر قند 4/1پیمانه
وانیل به مقدارلازم
پودر ژلاتین 1و2/1قاشق سوپ خوری
آب 4/1پیمانه
پوره توت فرنگی 1 پیمانه
سفیده 4 عدد
خامه فرم گرفته 300گرم
پودرقند 150گرم

نکته: ازکاغذهای کاپ کیک (زردمقوایی) می توانید  استفاده  کنید ودور تادور ظرف کاپ کیک را آلومینیم بکشید تاحدود2تا3 سانت بالاتر از ظرف کاپ کیک فویل باشد.

نکته: ازقالب کمربندی هم می توانیم استفاده کنیم (قالب کمربندی 22) اما باید مواد دو برابرشود.

طرزتهیه:

ابتدا خامه قنادی را فرم دهید.سپس سفیده ها را نیزفرم داده وپودرقند150گرم رابه سفیده هااضافه کنید.ژلاتین رانیزبن ماری نموده توت فرنگی ها را با بلندر میکس کنید (پوره  کنید). زرده وپودرقند4/1پیمانه و وانیل را با هم مخلوط کنید تاکرم رنگ شود،روی بخار کتری قرار دهید تا گرم شود.وژلاتین بن ماری شده رابه پوره توت فرنگی اضافه  نمائید. بعدمخلوط ژلاتین وپوره توت فرنگی رابه موادزرده ها اضافه کنید .خامه فرم گرفته وسفیده هارا  با هم مخلوط کنید و با همزن برقی بزنید.سپس مخلوط توت فرنگی و زرد ها را به مخلوط سفیده و خامه اضافه و با همزن برقی بزنید تا یکدست شود.سپس درون قالب بریزید.در  یخچال به مدت 2 تا 3ساعت قرار دهید.در فیلم یک سوم مواد استفاده شده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

::.درباره استاد آشپزی

پورتال کوکینگ استاد با مربیانی که دوره های آشپزی و قنادی را با مدرک معتبر سازمان فنی و حرفه ایی را گذرانده اند.شروع به اقدام در سال 1397 با هدف ارائه فیلم های آموزشی به زبان ساده و راحت در زمینه های آشپزی و شیرنی و زیرمجموعه های آن ایجاد شده است.که با بهرهگیری از تجربیات چندین سال خود و مربیان با تجربه در این زمینه مورد استفاده قرار داده شده است.و تضمین 100در100 دستورات را می دهیم که شما عزیزان با خیالی آسوده از آن ها بهره بگیرید.و آشنایی و بالا بردن سطح اطلاعات با دستورات مختلف و مناسب با ذائثقه ی هر ایرانی می باشد.