ثبت نام

طرز تهیه رولت کوکوسبزی با ریلیف مت

1

آموزش رولت کوکوسبزی ریلیف مت

مواد لازم داخل و روی مت:

نام مقدار
تخم مرغ 2عدد
آرد 3 قاشق غذا خوری
روغن مایع 6 قاشق غذاخوری  پر
مواد کوکو سبزی  
سبزی کوکو 250 گرم
تخم مرغ درشت 3عدد
آرد 2 قاشق غذا خوری
روغن مایع کمتر از نصف لیوان
نمک و فلفل سیاه به مقدار لازم

مواد میانی اختیاری:ماست سون و مرغ پخته و ریش ریش شده و نمکو فلفل سیاه و زرشک تفت داده/ماست غلیظ و پنیر خامه ایی و نمک و فلفل سیاه و زرشک تفت داده شده و گردو

 

طرز تهیه:

ابتدا فر را روشن کنید.تخم مرغ ها را با همزن مفتولی بزنید تا از لختگی خارج شود.سپس آرد را اضافه و مخلوط کنید.سپس روغن مایع را اضافه و مخلوط کنید.مواد یکدست شد.رنگ مورد نظر را اضافه و مخلوط کنید.سپس بر روی مت بریزید و حفرها را کامل پر کنید.مت احتیاجی به چرب کردن ندارد.داخل فر 180 درجه سانتی گراد به مدت 3 دقیقه قرار دهید.سپس مواد کوکوسبزی را آماده کنید. سبزی، تخم مرغ ها،نمک و فلفل سیاه و آرد و روغن را اضافه و مخلوط کنید.زیاد هم نزنید. پس از خارج کردن مت از فر مواد سبزی را روی آن بریزید و به آرامی صاف کنید.مجددا داخل فر 200 درجه سانتی گراد به مدت 10 الی 12 دقیقه قرار دهید تا کوکوسبزی پخته شود.مواد میانی، پنیرخامه ایی،ماست چکیده،نمک،فلفل سیاه،گردو نگینی و زرشک تفت داده را با هم مخلوط کنید. پس از خارج کردن مت از فر روی آن سینی قرار دهید تا خنک شود. پس از خنک شدن  مت را برگردانید و رولت را خارج و مجدد برگردانید. مخلوط پنیرخامه ایی را روی رولت بکشید و صاف کنید. و به آرامی رول کنید.برش بزنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

::.درباره استاد آشپزی

پورتال کوکینگ استاد با مربیانی که دوره های آشپزی و قنادی را با مدرک معتبر سازمان فنی و حرفه ایی را گذرانده اند.شروع به اقدام در سال 1397 با هدف ارائه فیلم های آموزشی به زبان ساده و راحت در زمینه های آشپزی و شیرنی و زیرمجموعه های آن ایجاد شده است.که با بهرهگیری از تجربیات چندین سال خود و مربیان با تجربه در این زمینه مورد استفاده قرار داده شده است.و تضمین 100در100 دستورات را می دهیم که شما عزیزان با خیالی آسوده از آن ها بهره بگیرید.و آشنایی و بالا بردن سطح اطلاعات با دستورات مختلف و مناسب با ذائثقه ی هر ایرانی می باشد.