ثبت نام

طرز تهیه رولت موز و گردو

1

اموزش رولت موز و گردو

شیرینی رولت موز وگردو،یکی از شیرینی های رولتی می باشد.که طعم بسیار عالی دارد.این رولت آسان است.برای مشاهده دستور شیرینی رولت موز و گردو با سایت استاد آشپزی همراه باشید.

مواد لازم:

نام مقدار
 آرد 75گرم
شکر 75گرم
خامه قنادی 300 گرم
تخم مرغ 3عدد
موز دو عدد
گردو 50 گرم

طرز تهیه:

سفیده و زرده را جدا کنید.سفیده ها را بزنید.زمانی که سفید شد 3/2 شکر را اضافه کنید..بقیه شکر را به همراه وانیل به زرده ها اضافه کنید و به مدت یک دقیقه بزنید اگر زرده ها زیاد زده شود رولت شکننده می شود.سفیده ها که سفید و پوک شد.به اندازه 3 قاشق غذاخوری به زرده ها اضافه کنید و با لیسک فولدکنید تا حالت فوم پیدا کند و بعد از آن زرده ها را یکجا به سفیده ها اضافه کنید .آرد را با الک به آن اضافه کنید. و خوب مخلوط کنید.این رولت باید ضخیم باشد.رولت را در قالب 20*30 کاغذ روغنی دار ریخته و با پالت خوب صاف کنید.و به مدت 15 دقیقه داخل فر 180 درجه سانتی گراد قرار دهید. بعد از خارج کردن از فر یک سینی همان اندازه به مدت 5 دقیقه روی آن قرار دهید بگزارید خنک شود و بعد با پالت دور گیری کنید کاغذ روغنی را جدا کنید.خامه قنادی را فرم دهید.روی آن پهن کنید و دو موز  پوست گرفته را روی آن قرار دهید.و به آرامی رول کنید. از خامه زده شده روی رولت بزنید و با پالت و کاغذ صاف کنید.و روی آن گردو بریزید.

نکات مورد توجه در هنگام دستور پخت شیرینی رولتی رعایت کنید:

1-مواد لازم شیرینی رولتی را نیم ساعت قبل شروع به کار در محیط قرار دهید تا به دمای محیط برسد.

2-تمام مراحل رولت را طبق فیلم انجام دهید.نتیجه عالی بدست می آورید.

3-فر را از ابتدا شروع به کار با دمای 180 درجه سانتی گراد روشن کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

::.درباره استاد آشپزی

پورتال کوکینگ استاد با مربیانی که دوره های آشپزی و قنادی را با مدرک معتبر سازمان فنی و حرفه ایی را گذرانده اند.شروع به اقدام در سال 1397 با هدف ارائه فیلم های آموزشی به زبان ساده و راحت در زمینه های آشپزی و شیرنی و زیرمجموعه های آن ایجاد شده است.که با بهرهگیری از تجربیات چندین سال خود و مربیان با تجربه در این زمینه مورد استفاده قرار داده شده است.و تضمین 100در100 دستورات را می دهیم که شما عزیزان با خیالی آسوده از آن ها بهره بگیرید.و آشنایی و بالا بردن سطح اطلاعات با دستورات مختلف و مناسب با ذائثقه ی هر ایرانی می باشد.