ثبت نام

طرزتهیه چیزکیک توت فرنگی اسلایسی

1

آموزش چیزکیک توت فرنگی اسلایسی

نام مقدار
کیک نارگیلی
پودرنارگیل 45 گرم
آرد 25 گرم
پودرقند 50 گرم
پودر بادام 55 گرم
سفیده تخم مرغ 155 گرم
شکر 65 گرم
چیزکیک وانیلی
پنیرخامه ایی 250 گرم
شکر 50 گرم
ماست 65 گرم
آب لیموتازه 5 گرم
وانیل کمی
خامه قنادی فرم گرفته 230 گرم
ژلاتین 7 گرم
آب برای ژلاتین 35 گرم
ژله توت فرنگی
پوره توت فرنگی 100 گرم
ژلاتین 5 گرم
آب برای ژلاتین 4/1 پیمانه
ژله قرمز شفاف
آب گرم 120 گرم
شکر 25 گرم
آب لیمو 7 گرم
ژلاتین 5 گرم
آب برای ژلاتین 25 گرم
رنگ خوراکی مقداری

طرز تهیه:

پودر نارگیل،بادام ،قند وآرد را الک و با هم مخلوط کنید.سفیده های تخم مرغ را با همزن برقی بزنید.تا سفید شوند.شکر را کم کم اضافه کنید تا کاملا پوک و سفت شوند.اگر ظرف را برگردانید از ظرف نریزد.سپس مواد خشک را در 3 مرحله به سفیده ها اضافه و با لیسک مخلوط کنید. مواد را داخل قالب یا رینگ 20 در 20 کاغذ روغنی دار بریزید.داخل فر از قبل گرم شده با دمای 180 درجه سانتی گراد به مدت 12 دقیقه قرار دهید.

چیزکیک وانیلی

پنیرخامه ایی را با شکر مخلوط کنید.ماست را اضافه و مخلوط کنید.آب لیمو و وانیل را اضافه و مخلوط کنید..در پایان خامه قنادی را اضافه و مخلوط کنید ژلاتین و آب را مخلوط و بن ماری باز کنید و به مواد اضافه کنید.اطراف کیک را برش بزنید.بر روی سلفون گذاشته و رینگ قرار دهید.سلفون را اطراف رینگ بچسبانید. نصف مواد پنیری را بر روی کیک پخته شده بریزید.داخل فریزر قرار دهید.تا رویه آن ببندد.

ژله توت فرنگی

پوره توت فرنگی را با شکر مخلوط روی حرارت یا داخل ماکروفر قرار دهید تا شکر باز شود. ژلاتین و آب را با هم مخلوط و بن ماری باز کنید. به پوره اضافه کنید. پس از خنک شدن بر روی لایه پنیری بریزید(در صورتی که شیرینی آن کم بود کمی شکر دیگر اضافه کنید).پس از بستن رویه مابقی مواد پنیری را بن ماری باز کنید و 60 گرم پوره توت فرنگی را به آن اضافه و مخلوط کنید. مواد خنک شده را روی لایه ژله توت فرنگی بریزید.مجددا داخل فریزر قرار دهید.تا رویه ان ببندد.

ژله قرمز شفاف

اب و شکر را با هم مخلوط داخل ماکروفر یا روی حرارت قرار دهید.تا شکر حل شود.رنگ خوراکی را اضافه و مخلوط کنید.ژلاتین و آب را مخلوط و بن ماری باز کنید.و به مخلوط آب و شکر اضافه و سپس آب لیمو را اضافه و مخلوط کنید.روی مواد پنیری بریزید.داخل یخچال به مدت 4 الی 6 ساعت قرار دهید.تا رویه آن کاملا ببندد.

 

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

::.درباره استاد آشپزی

پورتال کوکینگ استاد با مربیانی که دوره های آشپزی و قنادی را با مدرک معتبر سازمان فنی و حرفه ایی را گذرانده اند.شروع به اقدام در سال 1397 با هدف ارائه فیلم های آموزشی به زبان ساده و راحت در زمینه های آشپزی و شیرنی و زیرمجموعه های آن ایجاد شده است.که با بهرهگیری از تجربیات چندین سال خود و مربیان با تجربه در این زمینه مورد استفاده قرار داده شده است.و تضمین 100در100 دستورات را می دهیم که شما عزیزان با خیالی آسوده از آن ها بهره بگیرید.و آشنایی و بالا بردن سطح اطلاعات با دستورات مختلف و مناسب با ذائثقه ی هر ایرانی می باشد.