ثبت نام

طرز تهیه شیرینی آلستین

1

آموزش شیرینی آلستین

شیرینی آلستین یکی از شیرینی های خشک مغزدار می باشد که مناسب پذیرایی و عید نوروز می باشد شیرینی آلستین به دلیل مواد ان در دسترس و به سادگی تهیه می شود.می تواند جز موارد شیرینی نوروز خود قرار دهید.برای مشاهده دستور تهیه شیرینی آلستین با سایت استاد آشپزی همراه باشید.

مواد لازم:

نام مقدار
 روغن جامد 140 گرم
پودر قند 70 گرم
آرد 300 گرم
تخم مرغ 1 عدد
خامه 20 گرم
روغن مایع 10 گرم
وانیل و پودر هل مقداری

طرز تهیه:

پودر قند و روغن جامد و مایع و خامه و تخم مرغ و پودر هل و وانیل را مخلوط و با همزن برقی بزنید تا یکدست شود  سپس آرد را  کم کم اضافه کنید  تا خمیر نرمی بدست آید خمیر را به مدت یک ساعت داخل یخچال قرار دهید برای مغزی شیرینی مقداری پودر پسته و پودر نارگیل و شیرعسل را باهم مخلوط کنید.تا حالت خمیر شود.خمیر شیرینی را از یخچال خارج و مقداری را بین دوکاغذ روغنی باز کنید.کاتر بزنید و مواد میانی وسط آن قرار دهید. یک لایه روی آن قرار دهید و فیکس کنید.داخل سینی کاغذ روغنی دار قرار دهید و به مدت 20 الی 25 دقیقه تا زمانی که زیر آن طلایی شود در فر 160 درجه سانتی گراد در طبقه وسط قرار دهید.

نکاتی باید در هنگام پخت دستور تهیه شیرینی الستین رعایت کنید:

1-مواد دستور شیرینی الستین را نیم ساعت قبل از شروع به کار در محیط قرار دهید تا به دمای محیط برسد.

2-در صورتی که اگر روغن نیمه جامد در دسترس دارید روغن را روی حرارت ملایم کاملا باز کنید پس از خنک شدن در یخچال قرار دهید تا کاملا بسته شود.

3-خمیر شیرینی الستین را زیاد ورز ندهید که به روغن بیفتد که موجب کاهش کیفیت شیرینی الستین می شود.

4-می توانید به جای روغن جامد از کره یا روغن صاف استفاده کنید.

5-می توانید به جای پودر پسته از مغز گردو خرد شده هم استفاده کنید.

6-فر را یک ربع زودتر با دمای 160 درجه سانتی گراد روشن کنید.

7-پودر قند و آرد را الک کنید.

8-برای راحتی کار می توانید شیر عسل را کمی گرم کنید تا روان شود سپس با مغز ها مخلوط کنید.

9-می توانید از سایر کاتر ها استفاده کنید.

10-برای تزیین با کاترهای ساده می توانید یک طرف شیرینی را شکلات سفید باز شده بزنید و روی شکلات پودر گل محمدی یا مغز بریزید.

11-اگر دمای فرتان بالاست پس از 15 دقیقه شیرینی ها را چک کنید زیاد اگر بیشتر بماند شیرینی الستین خشک می شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

::.درباره استاد آشپزی

پورتال کوکینگ استاد با مربیانی که دوره های آشپزی و قنادی را با مدرک معتبر سازمان فنی و حرفه ایی را گذرانده اند.شروع به اقدام در سال 1397 با هدف ارائه فیلم های آموزشی به زبان ساده و راحت در زمینه های آشپزی و شیرنی و زیرمجموعه های آن ایجاد شده است.که با بهرهگیری از تجربیات چندین سال خود و مربیان با تجربه در این زمینه مورد استفاده قرار داده شده است.و تضمین 100در100 دستورات را می دهیم که شما عزیزان با خیالی آسوده از آن ها بهره بگیرید.و آشنایی و بالا بردن سطح اطلاعات با دستورات مختلف و مناسب با ذائثقه ی هر ایرانی می باشد.