ثبت نام

دستور تهیه دسر لاکچری موس

1

آموزش لاکچری موس

مواد مغزی:

نام مقدار
زرده تخم مرغ 2عدد
شکلات سفید 100 گرم
شکر 50 گرم
شیر 150 گرم
خامه فرم گرفته 100 گرم
ژلاتین 2قاشق چایخوری
آب 2 قاشق سوپخوری
وانیل 8/1 قاشق چایخوری

مواد دسر اصلی:

نام مقدار
زرده تخم مرغ 3عدد
شکلات تلخ 200 گرم
شکر 70 گرم
شیر 250 گرم
خامه فرم گرفته 150 گرم
ژلاتین 2قاشق چایخوری
آب 2 قاشق سوپخوری
وانیل یا اسانس کمی

طرز تهیه مغزی:

آب و ژلاتین را روی حرارت بن ماری کنید.زرده و شکر و شیر ووانیل با همزن مفتولی بزنید روی حرارت قرار دهید مرتب بزنید تا سنگین شود. از روی حرارت برداشته شکلات را اضافه کرده تا با حرارت کرم،شکلات باز شود در این لحظه ژلاتین باز شده را اضافه کنید.با گوشکوب برقی بزنید تا مواد یکدست شود کنار گذاشته  تا خنک شود.خامه را فرم دهید.زرده های خنک شده را داخل خامه ریخته و با همزن برقی کمی بزنید و داخل قالب ریخته و در فریزر به مدت 12 ساعت قرار دهید.

طرز تهیه دسر اصلی:

آب و ژلاتین را روی حرارت بن ماری کنید.زرده و شکر و شیر ووانیل با همزن مفتولی بزنید روی حرارت قرار دهید مرتب بزنید تا سنگین شود. از روی حرارت برداشته شکلات را اضافه کرده تا با حرارت کرم،شکلات باز شود در این لحظه ژلاتین باز شده را اضافه کنید.با گوشکوب برقی بزنید تا مواد یکدست شود کنار گذاشته  تا خنک شود.خامه را فرم دهید.زرده های خنک شده را داخل خامه ریخته و با همزن برقی کمی بزنید.مواد را داخل فریزر گذاشته تا کمی خنک و نیم بند و سنگین شود(10 دقیقه).و در قالب مخصوص 3/2 آن را ریخته  و وسط آن را مغزی گرفته شده را قرار دهید(در فیلم برعکس گذاشته شده). و روی آن را بقیه مواد ریخته و در فریزر به مدت 12 ساعت گذاشته تا کامل بسته شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

::.درباره استاد آشپزی

پورتال کوکینگ استاد با مربیانی که دوره های آشپزی و قنادی را با مدرک معتبر سازمان فنی و حرفه ایی را گذرانده اند.شروع به اقدام در سال 1397 با هدف ارائه فیلم های آموزشی به زبان ساده و راحت در زمینه های آشپزی و شیرنی و زیرمجموعه های آن ایجاد شده است.که با بهرهگیری از تجربیات چندین سال خود و مربیان با تجربه در این زمینه مورد استفاده قرار داده شده است.و تضمین 100در100 دستورات را می دهیم که شما عزیزان با خیالی آسوده از آن ها بهره بگیرید.و آشنایی و بالا بردن سطح اطلاعات با دستورات مختلف و مناسب با ذائثقه ی هر ایرانی می باشد.